להכיר את הגליל והגולן במוזיאונים ממוזגים

להכיר את הגליל והגולן במוזיאונים ממוזגים

הימים החמים מבקשים לכוון את החופש שלנו בהתאם. אחת הדרכים לעשות זאת – היא לבקר במקומות ממוזגים. אבל, אם זכיתם והגעתם לאחד מהצימרים הנפלאים של רשת כינורות בצפון – כדאי כבר להגיע למקומות שגם יעזרו לכם להכיר את האזור שבו אתם מבקרים. אז למה לא לעשות זאת באחד מהמוזיאונים הממוזגים הנפלאים של הגולן והגליל? שני מוזיאונים – אחד בגינוסר ואחד בקצרין – פותחים בפניכם הכרות מעמיקה ומיוחדת – האחד עם הגליל והשני עם הגולן.

בית יגאל אלון – מוזיאון אדם בגליל
יגאל אלון היה איש מיוחד – מפקד הפלמ"ח, אלוף בצה"ל איש צבא ופוליטיקאי אהוב – איש שעצם שמו מעלה חיוך של רוגע להרבה אנשים על השפתיים. יגאל אלון הוא דמות מיוחדת גם בשל העובדה שנולד בארץ ישראל ב-1918, שלא כמו חברים רבים שנולדו באירופה, ועלו לארץ בבגרותם. את רוב חייו הבוגרים בילה יגאל אלון בקיבוץ גינוסר, ולכן בית יגאל אלון ממוקם בסמוך לקיבוץ גינוסר.

במוזיאון תכירו את האיש היקר וגם את התקופה שבה הוא פעל, אך, לא רק – כאן נמצא גם מוזיאון אדם בגליל – שמציג בפניכם את חיי האדם בגליל, על גלגוליו והתפתחויותיו הטכנולוגיות, החקלאיות והתרבותיות לאורך כל שנות חיי האדם בגליל. בין השאר, תראו כאן גם סירה עתיקה שמתוארכת לימים שבהם ישו התהלך כנראה על המים של הכנרת… בנוסף, ישנן כאן תערוכות אמנות מתחלפות. וקבוצות מגיעות לכאן, לעיתים קרובות, לפעילות חינוכית משותפת ומרתקת.

מוזיאון עתיקות הגולן בקצרין
בגולן נמצאו אין סוף אתרים ארכיאולוגים וממצאים מרתקים. מוזיאון הגולן מרכז בצורה יפיפייה ומיוחדת רבים מהממצאים הללו. הדברים מוצגים לעיתים כחפצים עם הסבר כתוב ולפעמים בצירוף סרטונים. המופעים האור-קוליים וגם ההולוגרמות המתוחכמות – מכניסות אתכם עוד קצת לימים עברו, שבהם חיו אנשים מתרבויות אחרות ושונות כל כך באזור הגעשי והמסקרן הזה – הוא הגולן.

המוזיאון מציג גם עצמות של חיות גדולות וקטנות, שחלקן נכחדו לחלוטין מהאזור – למשל תראו כאן עצמות של  קרנף, שור הבר, סוס הבר, אריה, צב, אייל אציל, צבי מצוי וזאב.

שימו לב, שבימי הקורונה – חשוב לבדוק מהן שעות הפתיחה המיוחדות, ויתכן אף שחלק מהמקומות יהיו סגורים זמנית.

הזמנות אונליין


הצטרפו למועדון החברים של רשת כינורות

ותוכלו להנות מהטבות ומבצעים מיוחדים לחברי מועדון בלבד!

אל תפספו את ההצעות הבלעדיות שלנו

הירשמו לניוזלטר - הישארו תמיד מעודכנים

דילוג לתוכן