5 יעדי חובה לטיול בגליל התחתון

activity-banner

5 יעדי חובה לטיול בגליל התחתון

מדרום עמק יזרעאל, מצפון הגליל העליון, ממערב הכרמל והים וממזרח הכנרת והבקעה. לא טעיתם זהו הגליל התחתון, חבל ארץ הררי וירוק המתאפיין ביערות ובמספר רכסים נמוכים יחסית לגליל העליון מכאן שמו "הגליל התחתון".

לאחר שתזמינו צימר באחד מן המתחמים של אחוזת כינורות באזור הגליל התחתון, מומלץ לשנס מותניים ולהתכונן לטיול מהנה באזור.
אספנו עבורכם 5 יעדים שאסור לפספס בחופשה הקרובה:

הר תבור

ההר שעומד לו בדד בלב משעולי הגליל מסמל אולי יותר מכל את הגליל התחתון, את פסגתו שמתנשאת לגובה של כ562 מ' מעל פני הים ניתן לראות כמעט מכל נקודה מזרחית אליו בעיקר בגלל שאין סביבו רכס צמוד. להר חשיבות הסטורית לכל שלושת הדתות וכיום בראשו עומד מנזר.

כפר כמא – המורשת הצרק'סית

כמה קילומטרים בודדים מזרחית להר תבור נמצא לו כפר כמא, כפר כמא הוא כפר צרק'סי אנשיו מוצאם  בהרי הקווקז ודתם היא אסלאם. המורשת הצרקסית הינה מיוחד במינה ובארץ קיימים שני כפרים צרק'סים בלבד האחד כפר כמא והשני רחנייה (בגליל העליון) יש בכפר מסעדות ומחלבות המייצרים אוכל וגבינות על פי המסורת הצרקסית כמו גם מוזיאון ומסלול תיירותי.

יער בית קשת

אם נבחר להמשיך דווקא צפונה מהר תבור קצת לפני שנגיע לצומת גולני נעבור ביער בית קשת, ריאה ירוקה מיניי רבות באיזור הגליל התחתון, מקום מושלם לפיקניק, וטיולים, כמעט בכל עונות השנה.

יער לביא

אם נחליט להמשיך עד צומת גולני נוכל לבחור לטייל דווקא ביער לביא היפה והמתאים לא פחות לכל פעילות חוץ שנבחר.

ארבל

לאחר שסיימנו את הטיול ביער נוכל להמשיך מעט מזרחה מצומת גולני לכיוון טבריה ולעלות לצוק הארבל לתצפית עוצרת נשימה על הבקעה, הכנרת ורכסיי הרמה.

את הטיול מומלץ לחתום בארוחה טעימה באחת משלל המסעדות באזור ונשים פעמנו לעבר הצימר שלנו במתחם אחוזת כינורות, ננוח ונתרווח למול נוף הגליל הירוק  האווירה הפסטורלית וריח הכפר.

מתחמים קרובים

עוד מאותה קטגוריה

הזמנות אונליין


הצטרפו למועדון החברים של רשת כינורות

ותוכלו להנות מהטבות ומבצעים מיוחדים לחברי מועדון בלבד!

אל תפספו את ההצעות הבלעדיות שלנו

הירשמו לניוזלטר - הישארו תמיד מעודכנים

דילוג לתוכן